කැලණි පාලමේ සිට අතුරුගිරිය දක්වා අධිවේගයට එරෙහි පෙත්සම විභාගයට

0 14

පාරිසරික ආරක්ෂණ තෙත් කලාපයක් වන මාලඹේ, තලංගම තෙත් බිම හරහා නව කැළණි පාලමේ සිට අතුරුගිරිය දක්වා වූ අධිවේගී මාර්ගයක් ඉදිකිරීම වළකාලන අතුරු නියෝගයක් නිකුත් කරන ලෙස ඉල්ලා පාරිසරික යුක්ති කේන්ද්‍රය සහ තලංගම පදංචිකරුවන් දෙදෙනෙකු ගොනු කළ රිට් පෙත්සම ලබන සැප්තැම්බර් 17 වැනිදා සලකා බැලීමට ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය ඊයේ (12) දින නියම කළා.

මෙම පෙත්සම සෝභිත රාජකරුණා සහ ධම්මික ගනේපොළ යන මහත්වරුන්ගෙන් සමන්විත අභියාචනාධිකරණ විනිසුරු මඩුල්ලක් හමුවේ කැදවූ අතර එහිදී පෙත්සම සලකා බැලිමට මෙදිනට නියම කෙරිණි.

පාරිසරික යුක්ති කේන්ද්‍රය , තලංගම අවට පදිංචිකරුවන් දිනේෂ් ඉන්දික ගුණසේකර , ඊ.ඔ. සමරක්කොඩි, යන අය මෙම ගොනු කර තිබෙනවා.

පෙත්සමේ වගඋත්තරකරුවන් ලෙස මාර්ග සංවර්ධන අධිකාරිය , එහි සභාපති පී.පී. අලුත්ගේ, මධ්‍යම පරිසර අධිකාරිය, එහි අධ්‍යක්ෂක ජනරාල් හේමන්ත ජයසිංහ, නාගරික සංවර්ධන අධිකාරිය, එහි සභාපති හර්ෂ ද සිල්වා, පරිසර අමාත්‍යාංශ ලේකම් වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ සහ නීතිපති නම් කර තිබෙනවා.

Hits: 0

You might also like
Comments
Loading...